O Nás

Navštívte naše krásne miesta v každom ročnom období.

Velka Bara

Ubytujte sa u nás a užite si špeciálne balíčky za skvelé ceny. Pomôžeme vám zažiť tie najlepšie časti Tokaja a ukážeme vám skryté drahokamy.

Tokaj, prekrásny kút na juhovýchode slovenska,kde na vás dýcha čaro pahorkov s vinohradmi,malebné vínne pivničky, kvalitné špičkové víno v našom útulnom Priváte Šarlota si oddýchnete, zrelaxujete, alebo navštívite okolie ,naplníte deň tým čo je vám srdcu blízke

To naše najvzácnejšie

S pestovaním viniča v tokajskej vinohradníckej oblasti sa stretávame už v časoch Rímskej ríše. Po jej úpadku pokračovali v tradícii Slovania. V tomto období vzniklo aj pomenovanie oblasti, ktoré vzniklo odvodením od slova stokaj, čo označovalo sútok dvoch riek – Bodrog a Tisa.

Na rozvoj oblasti mal veľký vplyv vpád Tatárov, ktorí tento kraj vyľudnili a vinohrady zničili. O znovuzrodenie sa zaslúžil kráľ Bélla IV., ktorý kraj kolonizoval talianskými osadníkmi z oblasti Bari a Formini. Tí mali bohaté skúsenosti a priniesli so sebou i novú odrodu Furmint, ktora sa stala základom pre výrobu tokajského vína.

Gabriel Galestok
Gabriel Galestok
2021-05-02
Krásny penzión. Odporúčame na oslavy a romantické pobyty. Cítili sme sa úžasne.